Vissza
Minden ami graded!
CGC aláíratlanCGC Signature Series
CGC Authentic Signature Series
CBCS aláíratlan
CBCS Authentic Signature
CBCS Verified Signature
Vissza
Minden ami graded!
CGC aláíratlanCGC Signature Series
CGC Authentic Signature Series
CBCS aláíratlan
CBCS Authentic Signature
CBCS Verified Signature
Vissza
Minden Marvel termék
Spiderman
X-men
Avengers
Star Wars
Hulk
Black Cat
Vissza
Minden DC termék
Batman
Superman
Catwoman
Harley Quinn
Vissza
Minden ami Image!
Spawn
Walking Dead
Vissza
Minden Dark Horse termék
Aliens
Predator
Star Wars
Conan
Vissza
Minden termék további kiadóktól
Magyar kiadók
BOOM! Studios
Dynamite Entertainment
IDW
Egyéb kiadók
Vissza
Korszakok
Modern Age 2000-től
Bronze Age 1980-2000-ig
Silver Age 1960-1980-ig
Golden Age 1960 előtt
Vissza
Minden Star Wars termék
Klasszikus
Modern
Dark Horse
Marvel
Vissza
Spider-man dolgok ide
Ingyenes kiszállítás 20.000 Ft felett!
Ingyenes kiszállítás 20.000 Ft felett!
BlogKapcsolat

Akciófigurás borítók

A Marvel 2015 derekán nagyot húzott, amikor egy amerikai művésszel hosszú távra leszerződött és elkezdte az akciófigurás borítóvariánsok tömeggyártását. A három keresztnevű John Tyler Christopher először a Star Wars relaunch füzeteken dolgozott:

és gyakorlatilag saját stílust teremett a hardcore Star Wars rajongók (akik valószínűleg a 40 pluszos korosztályból kerülnek ki leginkáb) nosztalgiavonatának beröffentésével. A Marvel pedig kapva kapott az alkalmon és hamarosan ráállította a klasszikus szuperhős füzeteire is, hogy ott engedje szabadjára a fantáziáját.

Amikor először megláttam egy borítóját, nem tetszett, mert egy ócska, reciklikált tartalomnak éreztem, aztán elkezdtek egyre jobban bejonni az apró ötletek, finomságok, amikkel ezeket a látszólag egyszerű sémára épülő és kevés alkotói mozgásteret engedő borítókat gyártotta.

Az egyik kedvencem a Punisher 2016-os szériájának első száma, amelyen a mi fegyvermániás Frank barátunknak a mesterlövész puska, a dupla marok lőfegyver, kézigránát, magnum es katonai kés mellé bezsúfolt még a figura “dobozába” egy láncfűrészt es machete-t is! A borítón pedig diszkréten ott van a jelzés, hogy emberünk nem viccel egyszemélyes hadsereg.

Deadpool pedig még akciófiguraként is dumál és áttöri a negyedik (ötödik, ha az átlátszó műanyag dobozt is beszámítjuk;)) falat.

A rajzstílus egyszerű, letisztult, plasztiksima, amitől szinte lelépnek a figurák és a tárgyak a füzetről. 

Itt található egy interjú a számomra nagyon szimpatikus alkotóval, aki kiváncsi, nézzen bele: https://www.youtube.com/watch?v=YhQ0A6-OFDQ

Egy egyszerű farmergyerekről van szó, aki mindig is Marvel szuperhősöket akart rajzolni elölről, oldalról es hátulról, mint ahogy a régi Semic-es füzetekben is megjelentek a leírások, gondolom sokan emlékezünk ezekre). Pszichológiát es elméleti matematikát tanult, majd 3D grafikát, de saját bevallása szerint utálta őket, majd megélhetési grafikus tervező lett és végül megcsípte az álommelót. Kb. 40 órát dolgozik egy-egy borítón.

Aki gyűjteni szeretné ezeket a boritokat (rajtam kivul is:)), annak fel kell kötnie a gatyát es melyen zsebbe nyúlnia, mert százas nagyságrendű ilyen borító jelent mar meg, itt egy lista ezekről (https://marvel.fandom.com/wiki/Category:John_Tyler_Christopher/Cover_Artist_Images), és ott tart a dolog, hogy keménykötésű gyűjteményesben szedik össze a rajongók kedvéért őket. Szóval hajrá, aki ügyesen keres vagy kitartó, az a ComicZone-on is találhat párat 😉

(És itt jöhetne egy link a ComicZone termékeiről egy „John Tyler Christopher” mint Cover Artist szűréssel, tehát aki ide kattint, az ezeket rögtön meg is vehetné, most is van egy pár a készleten😊)

sereghylevente
március 26, 2025
Címkék:

Kapcsolódó cikkek

Elolvasom
Minden cikk